Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

czwartek, 02 grudzień 2021 08:01

Od 30 listopada 2021 do roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o dotacje na Wsparcie inwestycji na przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. Wnioskodawców podzielono na dwie grupy: osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania produktów rolnych oraz osoby, które prowadzą lub podejmują działalność przetwórczą i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD), jednak nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dofinansowania dla pierwszej grupy wynosi 500 tys. zł, zaś dla grupy drugiej 200 tys. zł. Maksymalne wsparcie to 50 % kosztów kwalifikowanych.
Wnioski o wsparcie w ramach małego przetwórstwa i RHD można składać składać w ramach: przetwarzania produktów rolnych, obrotu przetworzonych produktów rolnych, rozwoju przetwórstwa produktów rolnych.
Podstawowe warunki ubiegania się o dotacje to: podleganie ubezpieczeniu w KRUS, posiadanie zdolności do zrealizowania operacji i osiągnięcia jej celu w terminie określonym we wniosku, posiadanie numeru identyfikacyjnego. Nabór wniosków potrwa do 29 grudnia 2021 r. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

76 czwartek, 02 grudzień 2021 09:05
BIOCERT